Batman Saç Prp

Saç Prp

Son yıllarda , insanların bedenlerinde memnun olmadıkları bölgeleri düzeltmek ya da bazı sıkıntılı durumları iyileştirmek için birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Batman Saç Prp de bu yöntemlerden biridir. Saçlarda dökülme fark edildiğinde , kişi geri dönüşü olmayan saç kayıpları yaşamadan önce uygulanabilecek olan bu yeni yöntem, saçların güçlenmesini, gürleşmesini ve sağlıklı bir yapı ve görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Prp saç tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları sizinle paylaşıyoruz.

Saç Prp Tedavisi Nedir?

Prp saç tedavisi, kişinin kendi vücudundan alınan kanın, zengin maddeler ile işlem görerek, yeniden kişinin sorunlu saç yapısına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Kişinin vücudundan alınmakta olan kanın, plazmasının özel bir işlem ile ayrışması sağlanmakta, daha sonra işlem görmüş olan bu kan kişinin saç diplerine enjekte edilmektedir. İçerisinde ilaç ya da yabancı herhangi bir madde bulundurmayan bu yöntem, tamamen doğal bir yenileme süreci sağlamaktadır. Saç Prp, sorunlu saç bölgelerindeki saçların dökülmesini önlemekte, saç tellerinde kalınlaşmalar olmasını sağlamakta, zayıf ve kırılgan olan saçların güçlenmesi için gerekli desteği sağlamaktadır.

Saç Prp Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kan Alma Aşaması

Prp saç tedavisi için kişiden 10cc kan alınmaktadır. Bu kan bir çay bardağının onda biri kadardır.

Santrifüj Aşaması

Kişiden alınan kan, santrifüj cihazına yerleştirilmekte ve burada kırmızı kan ve beyaz kanın ayrışması sağlanmaktadır. Prp ve Ppp gibi platelet yönünden zengin maddeler bu işlem sayesinde açığa çıkmaktadır. Saça gerekli olan desteği verecek olan maddeler de bunlardır. Bu aşama yaklaşık 8-10 dakika kadar sürmektedir.

Uygulama Aşaması

Cihazdan elde edilen yeni hücre yapılandırmasını, hızlı beslenmeyi ve kaliteli kan dolaşımını aktif eden kan, küçük iğneler yardımı ile kişinin saç derisi altına enjekte edilmektedir.

Uygulama Süresi

Prp saç tedavisinde tek bir seans yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygulama yapılmadan önce sorunlu bölgeye anestezik solüsyon uygulanmaktadır.

Saç Prp Kimlerde İşe Yarar?

Prp saç dökülme tedavisi, saçlarında seyrelme olan kişilerde, erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkek bireylerde, saçlarında incelme olan herkeste işe yarayan bir yöntemdir. Uygulama hamile ve emziren kadınlara yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra kan sulandırıcı ilaç alan, kanser hastası olan ve geçmişinde kanser hastalığı yaşamış olan bireylerde de bu uygulama yapılmamaktadır.

Saç Prp Tedavisinin Riskleri Var Mıdır?

Prp saç güçlendirme yöntemi, kişinin kendi kanının işlemlerden geçirilerek yine kişideki sorunlu saç bölgesine enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bir yöntemdir. İlaç içermeyen ve yabancı madde bulundurmayan bu yöntem, kişiden alınan bir maddenin yine aynı kişiye enjekte edilmesi şeklinde olduğu için herhangi bir alerjik duruma ya da yan etkiye neden olmamaktadır.

,Prp İşlemi esnasında hastalar ağrı hisseder mi ?

Prp saç tedavisi işlemi, uygulama esnasında kesinlikle acı veren bir yöntem değildir. Uygulama yapmadan önce sorunlu bölgeye anestezik etkisi bulunan solüsyonlar sürülmektedir. Zaten oldukça küçük iğneler ile gerçekleştirilen bu işlem, solüsyonların da etkisi ile tamamen acısız hale gelmektedir.

Saç Prp Tedavisi Kaç Seans Sürmektedir?

Saç prp tedavisi, 6 ile 8 seans arasında sürmektedir. 15 günde bir yapılan işlem, seanslar bittikten sonra etkisini göstermeye devam etmesi için yılda bir kez tekrar edilmelidir.

Prp Sonrası Etkisi Ne Zaman Görülür? 

Batman Saç prp tedavisi, etkisini ilk seanslardan itibaren göstermektedir. Bu durum kişiden kişiye ya da sorunlu bölgenin büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir.

Hızlı iletişim
  • +90 533 458 28 98
  • +90 533 458 28 98
  • info@omerugursacekim.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim