Saç Mezoterapisi

Batman Saç Mezoterapisi 

Mezoterapi latince meso(cildin orta katmanı) therapia(tedavi) kelimelerinin birleşiminden oluşur. Cildin orta katmanına uygulanan tedaviler bütününe verilen isimdir. 

Saç mezoterapisi ise saç dökülmesi ve saçlı derinin sorunlarına uygulanan tedavilere verilen addır. Saç dökülmesi, saçların ince, cansız ve zayıf gözükmesi, saçların yavaş uzaması ve çabuk kırılması, aşırı kepek, saçkıran gibi bir çok saçlı deri rahatsızlığında sıklıkla tercih edilen yöntem saç mezoterapisi uygulamalarıdır.

Saç Mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saçlı derinin lokal anestezikler ile uyuşturulmasından sonra dökülme tipine yönelik çeşitli etken maddelerin saçlı deriye mikro enjeksiyonu şeklinde uygulanır. Genelde çok ince iğne uçları kullanılır. İşlem sırasında ağrı çok az düzeydedir. Kullanılan içerikler işlem sonrasında kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi hafif komplikasyonlara neden olsa bile bunların çoğu 2-4 saat içinde kendiliğinden geçmektedir.

Mezoterapi uygulamasından sonra hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası ödem ve kanama nadiren görülür.

Saç Mezoterapisinde hangi içerikler kullanılır?

Saç mezoterapisinde kullanılan içerikleri beş maddede inceleyebiliriz.

  • Kişinin kendi onarıcı hücreleri
  • Vitamin ve mineral kokteylleri
  • Bitkilerden elde edilen aktif maddeler
  • İlaç etken maddeleri
  • Canlılardan elde edilen aktif maddeler

Saç için PRP uygulaması nedir?

Batman Saç için PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması, saç dökülmesi ve saçın incelmesi gibi sorunlarla mücadele etmek için kullanılan bir tıbbi tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, kişinin kendi kanından elde edilen yüksek yoğunluklu trombositten zengin plazma (PRP) saçlı deriye enjekte edilir.

PRP, kan plazması içinde bulunan büyüme faktörleri, kök hücreler ve diğer hücreler açısından zengin bir konsantrasyon içerir. Saç PRP uygulaması, saçlı derideki kan dolaşımını arttırarak, saç foliküllerinin büyümesini teşvik etmeyi amaçlar. Bu da saçın daha kalın, daha sağlıklı ve daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir.

Saç için PRP nasıl uygulanır?

Batman Saç PRP uygulaması, bir dizi enjeksiyon işlemi olarak gerçekleştirilir. Öncelikle, hastanın kolundan bir kan örneği alınır. Kan, özel bir santrifüj cihazı kullanılarak PRP’ye ayrıştırılır. PRP daha sonra saçlı deriye ince bir iğne yardımıyla enjekte edilir.

Saç PRP uygulamasının etkili olduğu düşünülmektedir, ancak sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Saç PRP uygulamasının yan etkileri nadirdir ve genellikle hafiftir. Uygulama sonrası hafif bir şişlik, kızarıklık ve hassasiyet olabilir, ancak bu belirtiler genellikle birkaç saat veya birkaç gün içinde kaybolur.

Saç için PRP uygulamasında kullanılacak kitlere nasıl karar verilir?

Saç PRP uygulamasında kullanılan kitler, genellikle özel tıbbi cihazlardır ve PRP elde etmek için gerekli olan biyojeller ve sodyum sitrat gibi içerikler ihtiva eder. Bu kitler, kanın kırmızı kısmının çökmesini sağlayarak serum diye tabir edilen beyaz kan hücrelerini içeren kısmın ayrışmasını sağlarlar.

Saç PRP kitleri, tıbbi cihaz üreticileri tarafından üretilir ve çeşitli tipleri mevcuttur. Bu kitlerin seçiminde, ürün kalitesi, elde edilecek trombosit sayısı, cihazın kullanımı ve tedavi sırasında oluşabilecek enfeksiyon riskinin azaltılması gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç PRP ve Mezoterapisi saç çıkarır mı?

Saç dökülmesi tipine göre uygulanan kişiye özel mezoterapi uygulamaları ile estetik açıdan daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. İlk etapta saç dökülmesinin durdurulması, mevcut saçların yapısının korunması ve iyileştirilmesi hedeflenen saç mezoterapisi uygulamalarında, 6-8 seans sonunda ince telli saçlarda kalınlaşıp uzayabilmektedir.

Saç PRP ve Mezoterapisi uygulamasına gelmeden önce

Saçlarınızın temiz olduğuna emin olun, mümkünse saçlarınızı yıkayın. Saçlarınıza şekillendirici veya hacim kazandırıcı ürünler sürmeyin. İşlemden sonra 24 saat saçlarınızı yıkamak önerilmez. İşlem sırasında ilaç enjeksiyonuna bağlı olarak gelişen küçük şişlikler genelde 4-6 saat içinde kaybolur.

Hızlı iletişim
  • +90 533 458 28 98
  • +90 533 458 28 98
  • info@omerugursacekim.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim