top of page
shutterstock_1382337341_edited.jpg

YARDIM MERKEZİ

Siz Sordunuz, Biz Yanıtladık.

Müşterilerimizin bizimle çalışırken aklında soru işareti olmaması ve güvende hissetmesi bizim için çok önemlidir. Bu yüzden, daha önceki müşterilerimizin bize ilettiği bazı soruları, uzman takımımızın sağladığı cevaplar ile birlikte listeledik. Aşağıdaki bilgilere göz atın ve burada olmayan bir sorunuz varsa çekinmeden bize ulaşın.

SSS: SSS

ENSEDEN ALINAN KÖKLER TEKRAR ÇIKAR MI?

Alınan kökler çıkmaz fakat içeride kalan kökler çıkmaya devam edecektir. Açıklığı kapatacak sayıya ulaşıldığında kök alma işlemi sona ermektedir. Bu bölgeden alınan saçların tamamı, geri çıkmayacak, bu bölge seyrek olarak kalacaktır. Alım yapılacak olan donör bölgesinden orantılı şekilde çıkartılan ensedeki saç köklerinin yokluğu, dışarıdan fark edilmez.

SAÇ EKİMİ İÇİN UYGUN OLUP OLMADIĞIMI NASIL ANLAYABİLİRİM?

Görüşme sırasında; saç analizi, dökülme tipi, verici alan kontrolleri ekip tarafından yapılacak ve uygun olmadığınıza karar verilecektir. Ense bölgesinde sağlıklı saça sahip olan kişilerin saç ektirmemesi için hiçbir neden yoktur.

NE KADAR SAÇA İHTİYACIM VAR?

İhtiyaç olan saç miktarı, hekim tarafından uygulanacak saç analizi ile belirlenir. Dökülme tipi belirlendikten sonra dökülmesi muhtemel alanlara da sıklaştırma işlemi uygulanabilir. Tek seansın yeterli olmadığı durumlarda, en iyi sonuçlara genellikle ikinci seans sonrası kavuşulmaktadır.

SAÇ EKİMİ İÇİN YAŞ SINIRLAMASI VAR MIDIR?

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun % 50’ sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda kişiye uygulanacak en etkilli tedavi, saç ekimidir.

SAÇ EKİMİ NE KADAR SÜRER?

Saç ekimi 4 – 9 saat kadar sürer. Saç ekimi sonrasında kişi, iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 7 günlük bir zamana ihtiyacı vardır. Eğer bu tür endişesi yoksa 1 gün içinde günlük hayatına dönebilir.

SAÇ EKİM İŞLEMİ SONRASI KAÇ GÜN YIKAMA YAPMALIYIM?

İşlem sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Günde bir kez başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz. 5-6 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür. Böylece 7 ila 15 gün içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner.

KABUKLANMA SÜRECİ BİTTİKTEN SONRA NE ZAMAN YENİ SAÇLARIMA KAVUŞURUM?

Bir ay kadar görünümünde değişiklik olmaz. Yeni saçlar 2 ay sonra çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 3 ve 4. aylarda görülür. Sonraki dönemlerde saçların tamamının çıkması bazen 7-8 ayı bulmaktadır. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından ciddi önem arz etmektedir.

YENİ SAÇLARIN GÖRÜNTÜSÜ KONTROL EDİLEBILİR BİR DURUM MUDUR?

Ekimin sonucu tamamen tekniğe bağlıdır. Ekim esnasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonucu belirler. Greftler, foliküler ünite adı verilen saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde saç ekimi son derece doğal bir sonuç verir.

SAÇ EKİMİNİN HASTA SAĞLIĞI AÇISINDAN HERHANGİ BİR DEZAVANTAJI VAR MIDIR?

Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır.

bottom of page